Dobrodružstvo v saune

Bolo už niečo po deviatej, keď sa vybrala dole do welnessu. Manžel mal v telke dôležitý futbal, tak ho ani nevolala. Na sebe nič len biely župan a plážové žabky – keď vystupovala z výťahu na recepcii, trochu viac si ho pritiahla okolo krku. Ten zvláštny pocit z nahého tela zahaleného ledva po kolená, prievan zo vstupnej chodby na holých nohách a jemný dotyk chladu až tam hore, alebo vlastne dole, podľa toho z akého smeru sa na to pozeráte, jej spôsoboval jemné šteklenie v podbrušku. Pripadala si tak eroticky zmyselná, až sa začervenala v tvári.

Horský hotel bol takto uprostred týždňa poloprázdny. Najviac turistov sa vždy nahrnulo na víkend, no i to záležalo od počasia. Toto mrchavé leto malo aspoň nejakú výhodu – žiadne tlačenice pri švédskych stoloch, žiadne dlhé čakanie na čašníka pri večeri a čo ju tešilo najviac, vždy dostupný bazén a sauna. Aj dnes večer, kým jej recepčná vyberala zo skrine čistú plachtu a ona sa zapisovala do knihy, letmo preletela zoznam hostí pred sebou. Posledný vstup niečo po siedmej.

Nepotrebovala sa pretŕčať nahá okolo bazéna, no milovala ten pocit ničím nezviazaného tela, pocit, keď jej voda prechádzala okolo pŕs, cez bruško až pomedzi nohy a šteklila ju aj na tých citlivých miestach. Rýchlo skontrolovala situáciu a keď si potvrdila, že tam okrem nej niet živej duše, vhupla do vody ako ju pán Boh stvoril. Bol to len krátky bazén s protiprúdom, no predstavovala si, že pláva v divokej rieke, okolo nej priezračne čistá voda, liany stromov visiace až tesne ponad vodu a v diaľke počuť škrekot farebných papagájov.

Keď si dosýtosti zaplávala, hodila na seba župan a bosými nohami precupitala medzi sauny. Plachtu si rozprestrela na strednú lavicu. Polovičný lotos, ako ho poznala z hodín jogy, asi nie je posed vhodný pre nahú dámu v saune. No tu v “pekle” nebolo ani živej duše a tak nechala ostych stranou, ruky zložila na kolená dlaňami nahor a so zavretými očami začala vychutnávať teplo, ktoré ju obklopovalo všade navôkol.

Sedela takto ledva pár minút a už cítila, ako sa jej všade robia kropaje potu. V saune zvykla robiť mentálne cvičenia, aby nemusela myslieť na tú príšernú horúčavu. Napríklad so zavretými očami v duchu sledovala kvapku, ktorá jej stekala po chrbte. Svoju púť začala kdesi na krku a pomaly sa presúvala pomedzi lopatky až na kríže. Už-už sa skoro dotkla jej zadku, keď v tom niekto otvoril dvere.

“Dobrý večer, môžem sa k Vám pridať?

Kým malátna z toho tepla otvorila oči a stihla prikývnuť, sedel už oproti. A tak si aspoň rýchlo prehodila plachtu cez stehná, nech tu pred ním nesedí rozčapená ako žaba. Keď sa vytratila von ochladiť sa studenou sprchou a oddýchnuť do tepidária na vyhriatu kamennú lavicu, prisadol si opäť k nej.

“Prepáčte, že som Vás takto prepadol.”
“Nič sa nestalo, veď sauna je tu pre všetkých.”
“Máte nádherné oči,” povedal on po chvíľke mlčania, no pozeral pritom na jej prsia, teraz už zahalené plachtou.
“Ďakujem,” hlesla potichu.
A viete, že máte aj úplne dokonalé nohy?

V rozpakoch na neho zaklipkala očami.

“A už vám niekto povedal, aký máte perfektný zadok?
“Dnes ešte nie,” preglgla naprázdno.
“Pozorujem Vás tu v hoteli niekoľko dní a tak krásnu ženu som už dávno nestretol.”

Saunovali sa spolu vo fínskej ešte dve kolá. Mlčky, zakrútený do plachiet, on iba do pol pása. Hľadel na ňu ako hladný vlk na malé kozliatko a zakaždým, keď na neho pozrela, hypnotizoval ju svojím pohľadom. No ani ona nemohla spustiť oči z jeho dohneda opálenej hrude a plochého brucha, po ktorom mu stekali kvapky potu.

Parná sauna bola omnoho menšia. Sedeli oproti sebe tak blízko, že sa mohli navzájom dotknúť. Keď vystrel nohu a letmo zavadil do jej lýtka, triaška, ktorá ňou prebehla, bola viditeľná až z vrcholku kopca, na ktorý dnes vyliezla.

“Ste nejaká napätá, spravím Vám masáž,” vyhlásil a drzo bez opýtania sa posadil za ňu.

Masíroval jej plecia a krk a ona cítila, ako sa jej svaly pod rukami toho muža pomaly uvoľňujú, až sú vláčne ako pizzové cesto. Bol pozorný a jemný, no zároveň dôrazný, keď narazil na stuhnuté miesto. Masíroval ju pomaly a dôkladne, akoby jej plecia dôverne poznal, prechádzal až na jej ramená a tam ju oboma dlaňami pevne pridržal, až skoro krochtala blahom. Zavrela oči a vychutnávala ako jej telom prechádzajú uvoľňujúce impulzy plné vzrušenia.

Para okolo nej stekala po stenách a kvapkala zo stropu. Bola úplne mokrá a on jej začal stierať vodu z pliec, ramien i chrbta. Keď potom prešiel akoby náhodou dlaňou po jej prsníku, svoje vzrušenie už viac nevedela ovládať. Oprela sa chrbtom o jeho hrudník, zatiaľ čo on ju vpredu objal, palcom a ukazovákom jej jemne krútil bradavku a prstami druhej ruky zablúdil až pod bruško.

Potom rozprestrel úplne mokrú saunovaciu plachtu na kamennú lavicu a položil ju na chrbát. Rukami jej prechádzal po celom tele, hladkal ju po tvári a na prsiach, prstami šimral okolo pupíka a na stehnách, a keď mierne roztvorila nohy od seba, zavítal s nimi do jej mušličky.

Zaborila mu prsty do ramena, až jej vystúpili kostičky na hánkach. Chcela niečo povedať, no priložil jej prst na pery. Kľakol si na zem, pritiahol si jej panvu k sebe, objal ju okolo stehien a hlavu zaboril do jej lona. Jazykom prešiel po klitorise a ona tlmene vykríkla; i v duchu sa modlila, aby ich tu nikto neprekvapil, aby neprestával, aby pokračoval až na vrchol hory a potom aj kúsok za koniec toho pomyselného útesu, z ktorého sa bude môcť vrhnúť strmhlav dole.

Napokon sa už zdalo, že vybuchne a rozsype sa na tisíc kúskov puzzle. A veru, netrvalo to dlho a horúčava okolo nich, voda kvapkajúca všade navôkol na ich nahé telá, rytmické pohyby, strach z odhalenia, no a v neposlednom rade jeho ruky, ktoré ju pridržiavali za boky a hladkali na prsiach, pery, ktoré ju bozkávali tam dole a jazyk, ktorým zachádzal stále hlbšie a hlbšie, jednoducho všetky tieto navonok bezvýznamné veci sa zmiešali dokopy, až vznikol komplikovaný elixír vášne, ktorý jej vybuchol v hlave a urobil z nej stredobod vesmíru.

“Dobré ráno,” zahuhňala rozospatá na svojho manžela.
“Ako bolo v saune?” opýtal sa.
“Dobre.”
Zakutrala sa do perín, aby nebolo vidno rumenec na jej tvári.
“A aký bol futbal?”
“Dobrý, vyhrali sme 2:1.”
Už chcel odísť do kúpeľne, keď ticho zašepkala: “Musím ti niečo povedať…”
“Áno, čo také?”
“Ďakujem za tú včerajšiu masáž.”
“Pre najkrajšiu ženu v hoteli vždy k službám,” usmial sa na ňu a ona vedela, že má toho najlepšieho muža na svete.


...